Ako na jemné vlasy a dodať im objem?

Obrázok

Ako na jemné vlasy a dodať im objem?

Máte jemné vlásky, ktorým chýba objem? Nevadí, aj tieto vlasy môžu vyzerať krásne. Ak neveríte, čítajte pozorne ďalej.


Ako dosiahnuť objem? Ak sú vlasy jemné, ostanú jemnými navždy. Asi najviac trápi ženy to, keď sú vlasy bez objemu. Nemusíme nič nahovárať, vieme, že každá žena túži po krásnych objemných vlasoch. Nato, aby ste im dodali väčší objem sú na trhu rôzne prípravky.

Obrázok

ObrázokExistujú šampóny na zväčšenie objemu, ale aj gély či tužidlá. Ak svoje vlasy po umytí vyfénujete a doprajete im kvalitné tužidlo, ktoré im pridá ma objeme, potom budete s výsledným efektom určite spokojná. Avšak vykonávať túto zdĺhavú činnosť každý deň, môže byť niekedy vyčerpávajúce. Preto vám prinášame pár ďalších tipov. 

Zvoľte správny strih
Vedeli ste o tom, že každý vlas sa ku svojmu koncu prirodzene stenčuje? Táto kombinácia s jemnými a dlhými vlasmi môže byť nie príliš dobrá z estetického hľadiska – vlasy vyzerajú slabé. Lepším riešením je nechať vlasy zostrihať. Nebojte sa, nemyslíme na úplne krátko. Podľa stylistov a vlasových odborníkov, by mala byť dĺžka jemných vlasov maximálne po kľučné kosti. Tiež odporúčajú ofinu. Tá by nemala byť príliš dlhá ani príliš krátka.

Nechajte sa ostrihať postupne
Ďalšou skvelou možnosťou, ako zamaskovať jemné vlásky, alebo dodať im na objeme je postupný zostrih. Vrstvenie vlasy prevzdušní a automaticky vyzerajú bohatšie. Odporúča sa „vrstvenie“ v rozmedzí 2,5 až 5 centimetrov.

Malý trik pri fénovaní
Čo by ste povedali nato, keby ste pre objem svojich vlasov využili matku prírodu? Hneď ako si vlasy umyjete, vtrite do nich prípravok na zväčšenie objemu vlasov. Potom vlasy hneď vyfúkajte teplým vzduchom. Ale pozor! Vlasy fúkajte v predklone.

Obrázok

Okrem daného prípravku a pôsobenia teplého vzduchu vám pri tvorení objemu pomôže aj zemská gravitácia. Keď máte vlasy už len také vlhké, potom zoberte do rúk okrúhlu kefu a dofénujte ich už v stoji. Táto kombinácia vám skutočne pridá na objeme a vy budete spokojná.

Obrázok

Ak túžite po dlhších vlasoch (nie len po kľúčne kosti, ako sme spomínali), potom by ste mali v prvom rade začať používať kvalitné prostriedky na vlasy. Radšej používajte dva kvalitné prostriedky, ako päť menej kvalitných, ktoré vám koniec koncov nepomôžu. Určite odporúčame séra na posilnenie jemných vlasov.

Aké sú vaše skúsenosti s vytvorením objemu vašich vlasov? Akú kozmetiku máte overenú? Píšte dole v komentári.

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.